"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams." -Eleanor Roosevelt

|Nasaya| Season one/part two- City trapped in the time

6. srpna 2015 v 11:47 | Starlightee |  Nasaya
Název: City trapped in the time
Postavy: Medison Jean Abigneal
Časová osa: rok 2123
Délka: krátké
Hodnocení: Tak, je tu další část. Doufám, že se bude líbit a že u jejího čtení vytrváte až do konce :)

Opotřebené brzy auta těžce zaskřípaly. Dorazila jsem do Houstonu.
Vlastně ani pořádně nevím, jak se to stalo. Celý můj život, všechno co jsem kdy byla a vše, co kdy budu, se smrsklo na dvě prostá slova. Každá část mého tělo, každý koutek mysli se spoléhal na jediný úkol; jít dál.
Vystoupila jsem z auta a rozhlédla se po oprýskaném parkovišti. Na velkoměsto nic neobvyklého, teda alespoň pro nižší třídu.
Jako kdyby byl život někdy o něčem jiném. Nic jiného stejně dělat nemůžeme, čas běží neúprosně dál a ať děláme cokoli, nezastavíme jeho proud. I když nás někdo opustí, i když ztratíme něco, co nemůže být nahrazeno, musíme jít dál. Zbývá jen čekat, než nám čas ukáže, že život má i kladné stránky.
Celý náš úkol vlastně spočívá v čekání. Stále jen na něco čekáme, někam se ženeme. Těšíme se na Vánoce, setkání s přáteli, na dovolenou.
Klopýtám po rušené ulici. Doufám, že mé nohy vědí, kam mne vedou, protože já sama nejsem v tuto chvíli schopna určit cíl své cesty.
A je to tak dobře? Nevím. Nemohu během dvou hodin odpovědět na všechny otázky smyslu života. A možná je to tak lepší. Určitě je to tak lepší.
Jak vlastně někdo může soudit můj život? Zda byl využit dobře, nebo špatně? Nemám tušení. Většina lidí soudí životy ostatních podle jejich skutků, rozhodnutí. Ale co když jsou činy pouze výsledkem něčeho, co se připravovalo dlouhou dobu dopředu a co nikdy nemohlo být docela dobře proveditelné?
Život by se možná dal lépe zhodnotit podle záměrů těchto skutků, ty však nemůže nikdo nikdy dost dobře poznat. Svůj život tedy mohu nejlépe posoudit sama. Je však důvod, proč bych to měla dělat? Trápit se minulostí, tím co bylo a již nikdy nebude? Možná bych se mohla ze svých činů poučit, napravit, co jsem pokazila. Zároveň je mi však jasné, že k tomu už asi nebude příležitost. Celou tuto planetu a vše lidské na ní totiž brzy opustím.
Nedávám pozor. Při chůzi v davu narazím do nějaké ženy. Promnu si bolavé rameno a pohlédnu na dívku, která se se mnou srazila. Středně vysoká, blondýna, věk kolem třiceti. Také se ke mně otočí, z jejích úst však místo pozdravu zazní jen znuděná omluva. Během několika sekund už pokračuje ve své cestě.
Já však zůstala stát na místě. Vlastně ani nevím, proč bych měla jít dál. Možná by bylo jednodušší tu zůstat. Stát se součástí města jako okolní budovy, které jsem tak nějak zapomněla vnímat. Nakonec se zřejmě čas přecejen zastavil. Mrakodrapy se ke mě začaly sklánět jako mohutní velikáni a starci, kteří jsou schopni pamatovat neskutečné doby. Na opravy nejsou peníze, domy zde tedy mohou být klidně sto let staré. A tak se za zvuků jejich pozdravů vydávám opět na cestu. Zbláznila jsem se? Možná, ale v dnešní době již nikdo nemůže určit, co je normální.
Kráčím sama, avšak jsem obklopena lidmy. Jsem však jediná, kdo je uvězněn v čase, stejně jako toto město.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ice wing Ice wing | 6. srpna 2015 v 12:04 | Reagovat

Je to ako čítať denník plný úvah o živote čož ma núti zamyslieť sa nad svojím. Potom moja úvaha skončila keď nerezila do tej pani ale ináč je to krásne napísané.

2 Lea Lea | 7. srpna 2015 v 21:29 | Reagovat

Moc hezky píšeš, víš to?
Opravdu super! Moc se lepšíš. Medison mi je trošku líto, přijde mi děsně otřesená :/

3 Mico Grey Mico Grey | 9. srpna 2015 v 10:39 | Reagovat

Otázka- ty bežne rozmýšľaš nad takými vecami ako Medison? Ak áno, tak z teba raz bude (ak už nieje) poriadny filozof
Je to dobre dramatické, len už chcem aby sa tam niečo stalo :D

4 ~Freya ~Freya | Web | 9. srpna 2015 v 11:07 | Reagovat

Pri stredne vysokej blondíne som si predstavila Samanthu - nepomôžem si, no :D Inak, super, super, teším sa na pokračovanie!

5 Niky Niky | 16. srpna 2015 v 0:37 | Reagovat

Vážně skvěle, naprosto dokonale píšeš :). Tyhle úvahy se mi líbí a je to napsáno neskutečně poutavě :). Jen tak dál! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama