"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams." -Eleanor Roosevelt

Zaostřeno na projekt X: přiblížení děje a postav

29. srpna 2015 v 16:17 | Starlightee |  Project X
Ahojte!
Tak jsem se vám vpořádku vrátila z dovolené, měla bych tedy zveřejnit nějaký ten článek, ne?
Poslední dobou píšu stále jen věci k projektu, za což bych se chtěla ostatním čtenůřům omluvit- v nejbližším článku to napravím.
Účastníkům projektu bych také chtěla poděkovat za skvělou účast v pátečním chatu, ani jsem nečekala, že bychom vymysleli něco takového. Zároveň děkuji Mico za nádhený návrh té motýlí bandy, už se nemohu dočkat na všechny vaše postavy! V tomto článku bych vám ráda přiblížila já tu svou- a nejen to, dozvíte se podrobnosti k plánovanému ději. Doufám tedy, že tento článek pomůže těm, kteří váhali se do projektu zapojit. Stále totiž není pozdě- hrubý náčrt postav mám zatím jenom od Dee a Niky, navíc v příběhu bude místo i pro spoustu vedlejších charakterů. Stačí jen, abyste mi dali do kometáře odkaz na článek s vaší postavou, nebo alespoň napsali, že se účastnit chcete. Myslím, že je to velká příležitost a že by byla škoda si ji jen tak nechat ujít.
No, už raději přestanu s těmi reklamními žvásty a raději začnu psát- ano, dnešní článek bude jak jinak, než formou příběhu.
------------------------------------------------

"Kdysi dávno, v jedné velmi vzdálené dimenzi, žila jedna velmi stará rasa. Byl to národ velmi moudrý a spravedlivý- a nejen to- jako jedni z velmi malého množství civilizací dokázali od útlého věku cestovat mezi hranicemi jednotlivých světů. V každém z nich však dokázali dokonale splynout s davem, vždy zanechali jen výsledky své práce. Nikdo si tak pořádně nebyl vědom jejich existence, i když pro národy celého vesmíru byla životně důležitá. Ti, kteří měli tu čest je poznat, nazývali je Strážci, Ochránci, nebo podobnými výrazi. Pomocí starobylé energie vesmíru měli totiž za úkol opravovat trhlny mezi jednotlivými světy. Zalepovali díry vesmíru, které v hranicích času i prostoru vytvořil sám čas. Měli tak obrovskou moc rozhodovat o osudu celých civilizací, mohli poslat do záhuby celé vesmíry, náplní jejich práce však bylo tyto světy zahchraňovat. S velkou mocí však ruku v ruce jde i velká zodpovědnost a nikdo není neomylný, tudíž i tato rasa si nadělala spoustu nepřátel. Většina z nich se jim jen snažila stížit jejich úkol, avšak nedávno se našel jeden, který to s odporem k nim myslel opravdu vážně. A osud mu přál- jenom on totiž věděl, jak nejlépe zprovodit tyto strážce z tohoto světa. On sám k nim totiž patřil, avšak jak to tak bývá, před jejich odchodem stihl zajistit své přežití. Dal ke zdroji vesmírné energie nálož, která svým výbuchem zničila celý jejich svět, on sám celou tuto scenérii však sledoval s úsměvem z jiné dimenze. Nyní už mu zbývá pouze najít a zničit všechny ostatní šťastlivce, kterým se stejně jako jemu podařilo uniknout. Teprve potom by sám ovládl veškerou moc pravěké energie, teprve poté by sám mohl rozhodovat o osudu světů.
Absence oné energi a strážců však zapříčinila, že trhliny mezi dimenzemi začaly vznikat rychleji než předtím- celé vesmíry se nyní ženou do záhuby díky jeho rozhodnutí. My však stále nevíme, co má s energií v plánu."

Dokončila jsem svůj proslov a nervózně se kousla do rtu. Očima jsem těkala po všech zúčastněných, z tváře většiny lidí v místnosti se však nedalo nic vyčíst. V sále nastalo hrobové ticho, já však měla dojem, že má slova se stále nesou vzduchem.
Muselo to znít jako nějaká pohádka, avšak tohle je realita. Svět se zde nedělí na dobré a zlé. A i kdyby tomu tak bylo, zřejmě bych mezi ty dobré nepatřila. Ano, vyhladit celou rasu rozhodně nebyl hrdinský skutek, avšak moji lidé rozhodně nebyli nevinní. Hlavou se mi mihla myšlenka na to, že si to možná i zasloužili. Vždyť jsme jen banda arogantních mizerů, kteří si nevidí dál, než na špičku vlastního nosu.
Pořád jsme snad lepší, než tihle lidé. Svým chováním a vzhledem mi připomínají spíš stádo cvičených opic, udivuje mne, že vůbec umějí číst.
Ach ne, už to dělám zase. Povyšuju se nad ostatní, i když ani já nemohu být na svůj původ pyšná. Navíc oni jsou zdaleka jediní kteří mi mohou pomoci. Mají to však zapotřebí? Vždyť je to jen moje sebestředná válka. Boj, který si určitě vyžádá spoustu obětí. Po chvíli přemítání si však připomenu, že pokud toho parchanta neporazíme, celý vesmír se rozpadne a veškerý život ve všech dimenzím zcela jistě pohasne.
Náhle se ve mě vzedme vlna vzteku adresovaná tomu hnusnému hadovi, ale zároveň s tím se objeví také pochopení. Konečně totiž chápu, jaké je to být skutečným strážcem. Rozhodovat o světech, které jsem ani neměla tu čest poznat- a on, on je odsoudil všechny, bez vyjímky. Zničil můj domov a vše co jsem znala, nemohu to tedy nechat pez odplaty.
Cítím, jak mi z konečků prstů samým rozrušením uniká pár namodralých teček- jsem příliš mladá, abych se naučila plně ovládat své emoce. Stáhnu si rukávy koženého kabátu až úplně k nehtům, aby ona energi zůstala skryta.
Ještě jednou přejedu pohledem po celé místnosti.
"Tak co s tím hodláte dělat?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mico Grey Mico Grey | 29. srpna 2015 v 19:11 | Reagovat

Tešila som sa na nejaký takýto približovací článok :)
Mám otázku- ak som správne pochopila, my sme tí strážci, ale nemohlo by byť moje OC z planéty Zem? :D Nemyslím to kôli tomu, aby bolo nejak extra výnimočné ale mala som ho vymyslené už skôr ako som vedela, o čom Projekt X bude...
Inak príbeh je ako vždy napísaný svele, len si nemôžem pomôcť, príde mi to také...strašne vážne :D Ale do toho ti ja kecať nechcem, píš si ako píšeš doteraz, lebo to ti ide, a tú humornejšiu stránku veci si nejako podelíme medzi seba :D

2 Ice wing Ice wing | 29. srpna 2015 v 19:39 | Reagovat

Je to zaujímavé. Hmm rozmýšľam nad tým, že som asi vymyslela postavu.
Možno by som sa aj mohla pripojiť.
Ale príbeh je nádherný. To že pri tom počúvam L´s theme z Death Note tomu dáva viac mysteriózny nádych. Len už ako povedala Mico je to trochu moc vážne ale budú hádam aj vtipnejšie časti.

3 Dee Dee | 29. srpna 2015 v 20:22 | Reagovat

Vítam ťa späť :)
Tešila som sa až niečo napíšeš a hovorím si že mi snáď čítaš myšlienky.
Mňa napadlo:
Strážci vždy boli a striedajú sa a tí poslední boli unesení, zničení alebo sa rozpŕchli ? A vlastne by existovala nejaká ich základňa aby boli vytrénovaní, vlastne tam na to kladú vysoké nároky a vyberajú ich podľa...Určitých vlastností na základe pozorovania, alebo sú to niečim iní "ľudia" či čokoľvek iné. Vlastne ako hovorím že naše postavy by na začiatku deja ešte nemuseli byť strážci, teda aspoň tá moja nie. To už záleží na vás, napadlo ma to vzhľadom k tomu že by bolo dobré vidieť každého backstory a taktiež vzhľadom k nízkemu veku. To nerátam tých čo sú nesmrteľní...
Moja postava by vlastne bola zo zeme ako som už hovorila príbeh už by ako tak mala vymyslený.
Bolo by dobré aj ukázať ako strážci začínali, lebo ten výcvik môže byť vtipný, inak mala by som potom nápad na veliteľa základne a taktiež na jednu asistentku hlavného záporáka ktorá bude veľmi hlúpa :D :D
Uvidíme, tiež už som načrtla pár postáv, ale ešte nie sú premyslené :)

[1]: Hej, tá backstory môže byť vážnejšia, celé to môže mať vtipné aj vážnejšie "dojímavé" časti, myslím si že sa tak nič nestane :D

4 Starli Starli | 29. srpna 2015 v 20:32 | Reagovat

[1]: Všechny postavy budou ze Země, ta moje je mezi nima jedinej emzák. My nebudem strážci, ti už jsou mrtví :P

[2]: Umím psát i veseleji, ale tahle část tak prostě napsat nejde... vždyť mluvíme o smrti celé rasy

[3]: Ty poslední co zbyli by unesl ten náš dokonalý zaporák, proto, jak vidíte, moje postava se vydala na Zemi a lidé k nimž právě mluví mohou být vaše postavy ;-)

5 Lea Lea | 29. srpna 2015 v 20:38 | Reagovat

Skvělý příběh! Vypadá to absolutně skvěle! :3
Kdybych se nakonec přeci jen -ehm ehm- chtěla připojit, musí být mé OC lidské, nebo úplně jiné rasy? ráda bych tam vecpala jednoho svého Durxe :D

6 Niky Niky | 29. srpna 2015 v 21:20 | Reagovat

Tak na tenhle článek jsem se strašně těšila! :D
Je to napsané přímo... úžasně! :3
Svou postavu přidám co nejdříve, hned se pustím do kreslení :D.
Omlouvám se, že nepřicházím se žádnými převratnými nápady... :/, ale budu se snažit něco vymyslet a možná mě něco napadne :D, přichází to vždy z čista jasna :D.

7 Starlightee Starlightee | Web | 29. srpna 2015 v 21:47 | Reagovat

[5]: Lidské být nemusí.. vesmír je obrovskej ;)

[6]: Jsem ráda, že se ti článek líbil :3 A nevadí, určo ještě na něco přijdeš :)

8 Lea Lea | 29. srpna 2015 v 22:56 | Reagovat

[7]: Starli, chtělo by to nějakou "přihlášku" podle které by se to OC mohlo dělat..? Páč nevím, jak moc rozsáhlé info o něm musí být a co vlastně musí dělat a mít za super schopnost xD

9 Starli Starli | 30. srpna 2015 v 10:03 | Reagovat

[8]: Oukej, přihlášku dodělám ;)
No, pokud je tvá postava člověk, tak by asi žádné superschopnosti mít nemělo... no, je to na tobě :)

10 Lea Lea | 30. srpna 2015 v 21:28 | Reagovat

[9]: Nene to ne, mám Durxíka Ineera! Jen prostě.. tak :D

11 tobby ouo tobby ouo | Web | 2. září 2015 v 12:06 | Reagovat

Oh my,
já mám vymyšleno ale ne nakresleno tak snad brzy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama