"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams." -Eleanor Roosevelt

Doctor Who

Whocon 2015

20. října 2015 v 15:14 | Starlightee
Ahojte!
vsuvka
Vzhledem k tomu, že jsem slib o aktivitě opět nedodržela, pokusím se vám alespoň vysvětlit proč. Jednak jsem byla nemocná, potom byl onen v nadpise zmíněný Whocon a pozítří odjíždím na týden do Rakouska. Naštěstí Tobby slíbila, že o postavy z Projektu X se postará a sepíše je do jednoho článku, tak se určitě mrkněte na její blog ;)
Tále bych vám chtěla oznámit, že jsem začala experimentovat s věcí jménem Tumblr a byla bych ráda za nějakou tu "podporu" na začátek. A má tu ještě někdo kromě mě Tumblr?
Můžete mě najit zde: http://starlightee.tumblr.com/ (zatím nic moc, ale snažím se)


Ale abych už začala psát k tématu- rozhodla jsem se napsat menší report z Whoconu pro ty, kteří neměli takové štěstí jako já a nemohli se tam podívat. Whocon se konal 16.-18. října v Gymnáziu Kapitána Jaroše, které je umístěné na stejnojmené ulici v Brně. Na akci jsem se nesmírně těšila a musím přiznat, že jsem dosud na žádné podobné akci nebyla. Dorazila jsem hned v pátek, úplně na začátek conu, který odstartovala úžasná přednáška Torchwoodské archivy. Přednáška byla super, ale v té místnosti bylo až moc velké teplo :D Poté jsem vzala útokem obchůdky, kde jsem splašila několik placek a dokonce i vytoužený sonický šroubovák. Poté jsem byla ještě na několika přednáškách, především bych asi měla zmínit úžasné Shipování v BBC Sherlockovi- hodně jsem se nasmála. Musím přiznat, že i když bylo jedenáct večer, vůbec se mi nechtělo domů- a to mě ještě čekala sobota a neděle!
Sobota byla taktéž naprosto dokonalá, především všechny ty workshopy, na kterých jsem si užila fakt hodně zábavy, poznala nějaké ty nové whoviany a pořádně se i zapotila (hlavně tedy u vyrábění z fima- vůbec mi to nešlo :D).
Hodně jsem se nasmála i u cosplay soutěže- musím pochválit komentátora, ten totiž opravdu uměl každý kostým "zkritizovat" :D. Zároveň tam bylo řečeno, že i když to nenapsali do programu programu, můžeme se těšit na lžícové souboje nebo běh s Doktorem. Naštěstí jsem v tu chvíli žádnou přednášku neměla, a tak jsem si usmyslela, že to zkusím. A nemohu litovat- na tyto dvě věci vzpomínám asi nejraději z celého conu. Opravdu se mi líbila tato improvizace, protože lidí se suprovými nápady se tu našlo opravdu hodně. A tak se i stalo, že zbytek z nás si jen tak našlo volnou místnost a zkoušeli jsme nacvičit DW theme- proč ne :D
Ale dál- v sobotu mě ještě čekal panel Petera Purvese, herce společníka prvního Doktora Stevena Taylora. Peter byl opravdu úžasný, nejprve jsem se hodně styděla, ale při focení to ze mě naštěstí opadlo a já si konečně mohla užít tu nádhernou chvíli. Bylo opravdu zajímavé poslouchat o tom, jak Doctor Who začínal, či jaké bylo vůbec v tomto seriálu hrát.
Určitě stojí za zmínku i suprová beseda s dabéry, kde se všichni účastníci mohli těšit na Terezu Bebarovou, Aleše Procházku a Petra Buriana. V sále byla úžasná atmosféra, snad jen škoda že se kvůli tomu posunuly všechny přednáška v Citadele Pánů času a já tak vůbec nestíhala. Ale stálo to za to! :)
Abych to tedy zkrátila, protože na vyprávění je tohu opravdu hodně. Byla to opravdu úžasná akce a pokud má někdo tu možnost, určitě se příští rok také přijeďte podívat. Alespoň já si to tedy opravdu užila a mohu na letošní Whocon vzpomínat jen v dobrém C:

První setkání s Doktorem, aneb stručná historie "času"

12. května 2015 v 11:30 | Starlightee
Ahojky! Kdo pozná, odkud jsem "ukradla" nadpis článku, má u mne pochvalu :)
Jak bych to stručně řekla? Zkrátka a dobře, komentáře u minulého článku mě celkem překvapily (nebojte, samozřejmě že v dobrém). Ale také mne udivilo, že většina z vás ani nevěděla o tom, že jsem Whovian.
Ono to jde přehlédnout?
Nevadí.. jak si již můžete všimnout, udělala jsem pár opatření tak, aby již k podobným malérům nedošlo. Ale vzhledem k tomu, že seriál Doctor Who nesleduji zrovna dlouho, rozhodla jsem se k sepsání tohoto článku. Ráda bych vám totiž přiblížila, jak jsem se vydala na cestu, po které kráčím teď.
 
 

Reklama