"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams." -Eleanor Roosevelt

Project X

Starlightee přemýšlela

10. listopadu 2015 v 17:01 | Starlightee
Ahojky..
Ať dělám co dělám, prostě na ten blog chodím čím dál tím méně a méně. Mrzí mě to, protože bych chtěla dotáhnout Projekt X do konce, vlastně bych konečně chtěla něco dotáhnout do konce, něco konečně dokázat. Ale je pro mne velice težké najít nějaké rozumné řešení. Tedy vlastně vidím, ale netuším, jestli s tím budete souhlasit. Proč to tedy nezkusit zveřejnit, že?
Už delší dobu o tom přemýšlím... co takhle přesunout alespoň debaty o Projektu X na Facebook? Klidně si kvůli tomu můžete založit speciální účet, v tom vám nebráním. Ale myslím, že kdybychom si založili skupinu, bylo by to jednak přehlednější a jednak daleko rychlejší, než zůstávat na blogu. Já totiž FB věnuju denně alespoň těch pár minutek (i když ani to není moc), zatím co na blog páchnu asi jednou týdně. Nevím jak vy, ale já bych byla všemi deseti pro. Samozřejmě to berte jen jako návrh, ne žádné konečné stanovisko, moc ráda bych totiž slyšela váš názor.
Jinak pokud by byl kladný, dám vám odkaz na skupinu nebo stránku, kterou bych v důsledku toho založila.
Na delší článek dnes bohužel oprvadu nemám čas, ale brzy se snad něčeho dočkáte, alespoň povídky nebo.. povídky. Poslední dobou mám totiž psací náladu (což u mě většinou znamená nějakou depku, ale neberte si to osobně).
Jsem zvědavá na vaše reakce
Starlightee

(Nevěděla jsem jaký obrázek k tomu dát, tak tady máte můj vlastní gif. Schválně, kdo uhádne z jekého seriálu to je?

Willow

3. října 2015 v 17:40 | Starlightee
Jméno: Willow
Věk: 145 cyklů (to je asi 50 let, v lidských však asi 20)
Národnost: Strážce
Vzhled: Willow je vysoká asi 170 cm. Nosí středně dlouhé, rovné a často rozcuchané hnědé vlasy, ve kterých má pár modrých melírů. Jako Strážce se nerada vzdává svého hnědého kabátu a bílých volných šatů, takže vypadá téměř pořád stejně. Vzhledem k tomu, že se Strážci se dožívají velmi dlouhého věku a čas je pro ni víceméně relativní, nemá nějaké rychlé změny v oblasti oblékání zapotřebí.
---------------------------
Povaha: Její povaha, způsob jednání i myšlení se velmi změnily oním atentátem, kdy byla vyhlazena celá její civilizace. V té době se totiž ještě z nedospělé dívky stala žena (ano, padesát let je v jejich vnímání času stále velmi málo) a za malou chvíli se musela vyrovnat se zrátou, se kterou se mnoho lidí nedokáže
vyrovnat celý život.
Pozemšťanům se její povaha může zdát poněkud chladná, navenek zdánlivě neprojevuje emoce, snad jen smích, vztek a smutek by na ní každý poznal.
Není to však tím, že by taková skutečně byla. V jádru je vlastně celkem náladová a výbušná, ale Strážci byli učeni tomu, aby emoce vnímali jinak. Vzhledem k jejich velmi dlouhému životu totiž jejich emoce časem stejně zvadnou.
Každý počítá s tím, že během staletí projdou tolika zkouškami, že nakonci by z nich zbyli jen smutné trosky. Postupně se tudíž naučili své emoce ovládat, vnímat a projevovat daleko odlišněji, než tomu je u jiných ras. Berou je jako osobní signály, jako svědomí, se kterým by se nikdo jiný neměl zahazovat. Sami se je však snaží vnímat velmi intenzivně, aby při svých často složitých rozhodováních neudělali chybu. Kromě toho, že věří v chladnou logiku totiž do hloubky vnímají i jisté prastaré zákony etiky, které se však dnešním lidem mohou zdát směšné, či nesmyslné.
Je tedy jasné, že pro normální lidi je trochu podivín a nejprve není lehké s ní vyjít, nakonec si však stejně všichni musí zvyknout- je totiž poměrně tvrdohlavá a nerada přiznává své chyby.
Cholerik/melancholik/flegmatik/sangvinik: melancholik
------------------------------------
Historie: Narodila se v průměrné rodině mezi ostatní Strážce. Vyrůstala na vesnici s rodinou a se svou mladší sestrou. Ve škole patřila k průměru, nebyla jednou z nejchytřejších, nedařilo se jí však ani nějak špatně. Vzhledem k tomu, že na planetě Strážců byl mezi městem a vesnicí velký rozdíl, poprvé se do jiné dimenze dostala až ve svém 120 cyklu. Tehdy také získala oprávnění létat s vesmírnou lodí s interdimenzionálním potrálem. Po svých rodičích zdědila místo na základně, kam však díky náhlé havárii ani nestihla nastoupit.
Z čehož plyne, že sice stihla vystudovat akademii a získala diplom, ale kromě krátké praxe jako strážce nikdy nepracovala.
Její historie tak není vůbec zajímavá (tedy alespoň ona si to myslí- za jediné zajímavé žážitky považuje chvíle strávené se svou sestrou).
Zajímavosti: Děti strážců se většinou pojmenovávají po různých věcech. Nepotřebují přijmení, protože v celém vesmíru jich žila asi jedna miliarda. Rodiče Willow si vybrali strom, který našli při jedné ze svých cest. Díky tomu se Willow ze všech možných kombinací písmen z milionů vesmírů jmenuje právě po pozemské vrbě.

Hledají se hrdinové, kteří zachrání svět

25. září 2015 v 20:09 | Starlightee
Vítejte u dlouho zvažovaného a plánového článku s přihláškami do Projektu X!
Díky prodlouženému víkendu jsem si na vás našla více času, což už jste mohli poznat podle nového blogového kabátku, nebo alespoň podle zvýšeného počtu komentářů u vašich článků.
Plánuji zveřejnit ještě nějakou povídku a recenzi, tak uvidíme, co mi vstupní písemky dovolí. No, dost už nudným kecům z mého života, zřejmě bych měla přikročit k pravému smyslu tohoto článku.
---------------------------------------
Celý děj příběhu se odehrává na planetě Zemi, někdy mezi roky 2016-2020. Příběh začíná v době, kdy se na naší planetě začnou objevovat první anomálie v důsledku absence Strážců- do našeho světa postupně pronikají živočichové ze světů jiných, navíc lidé ze Země stále častěji narážejí na portály a omylem se tak dostávájí za hranice našeho světa.
Když už je situace k nevydržení a hrozí, že by se toto tajemství dostalo na veřejnost (která by zřejmě jeho tíhu neunesla- hrdinové příběhu se obávají, že by lidé začali portály vytvářet záměrně a narušovat tak hranice časoprostoru), vzniká speciální aliance složená z vetšiny zemí tohoto světa. Jeho činnost je přísně tajná, tudíž lidí kteří o něm vědí a dokonce v něm i pracují je opravdu málo. Figuruje jim hlavní tým, který je složen z pěti nejlepších vědců, vojáků a podobně nadaných lidí. Ti podnikají výpravy spolu s jedním z posledních Strážců, aby navrátili rovnováhu v mezi vesmíry a porazili vyníka celého tohoto chaosu.
--------------------------------------
Tak zřejmě takto bude vypadat děj příběhu- informace jsou ovšem stále předběžné a detaily se stále domýšlejí. Pokud máte nějaký dotaz, návrh či připomínku, neváhejte a napište mi ji do komentáře.
Z toho vyplívá, že pět hlavních hrdinů bude pocházet ze Země. Mohou to být úplně obyčejní lidé, mohou být nadprůměrně chytří, silní... fantazii se meze nekladou!
Pokud chcete být jedním z tvorů, který pomůže zachránit tento vesmír, vyplňte prosím do komentáře a následně na blog tuto přihlášku:

Jméno:
Datum narození (věk):
Národnost/ bydliště:
Vzhled (obrázek nutností, popsat do detailů):
Povaha (oblíbené, neoblíbené věci, charakter, temperament):
Cholerik/melancholik/flegmatik/sangvinik:
Historie (čím podrobnější, tím lepší):
Důvod, proč je v týmu/ její (jeho) názor na věc:
Zajímavosti/ostatní/co se jinam nevešlo:

Hlavních protagonistů může být jenom pět- hledá se tedy pět ochotných lidí, kteří mají náladu a alespoň trochu času.
Moji postavu vám představím v jiném článku, její role v příběhu totiž bude.. poněkud jiná.
--------------------------------------
Tato přihláška se samozřejmě týká jen hlavních postav, pokud máte vymyšlený vlastní druh, vlastní svět, vedlejší postavu, novou vesmírnou loď a nebo nějakou jinou zajímavou věc, zkuste ji co nejlépe popsat do komentáře.
-------------------------------------
Já myslím, že by to pro tento článek mohlo být vše. Doufám, že vám alespoň trochu pomohl a už se moc těším na vaše nápady!
~Vaše Starlightee

Zaostřeno na projekt X: přiblížení děje a postav

29. srpna 2015 v 16:17 | Starlightee
Ahojte!
Tak jsem se vám vpořádku vrátila z dovolené, měla bych tedy zveřejnit nějaký ten článek, ne?
Poslední dobou píšu stále jen věci k projektu, za což bych se chtěla ostatním čtenůřům omluvit- v nejbližším článku to napravím.
Účastníkům projektu bych také chtěla poděkovat za skvělou účast v pátečním chatu, ani jsem nečekala, že bychom vymysleli něco takového. Zároveň děkuji Mico za nádhený návrh té motýlí bandy, už se nemohu dočkat na všechny vaše postavy! V tomto článku bych vám ráda přiblížila já tu svou- a nejen to, dozvíte se podrobnosti k plánovanému ději. Doufám tedy, že tento článek pomůže těm, kteří váhali se do projektu zapojit. Stále totiž není pozdě- hrubý náčrt postav mám zatím jenom od Dee a Niky, navíc v příběhu bude místo i pro spoustu vedlejších charakterů. Stačí jen, abyste mi dali do kometáře odkaz na článek s vaší postavou, nebo alespoň napsali, že se účastnit chcete. Myslím, že je to velká příležitost a že by byla škoda si ji jen tak nechat ujít.
No, už raději přestanu s těmi reklamními žvásty a raději začnu psát- ano, dnešní článek bude jak jinak, než formou příběhu.
------------------------------------------------

"Kdysi dávno, v jedné velmi vzdálené dimenzi, žila jedna velmi stará rasa. Byl to národ velmi moudrý a spravedlivý- a nejen to- jako jedni z velmi malého množství civilizací dokázali od útlého věku cestovat mezi hranicemi jednotlivých světů. V každém z nich však dokázali dokonale splynout s davem, vždy zanechali jen výsledky své práce. Nikdo si tak pořádně nebyl vědom jejich existence, i když pro národy celého vesmíru byla životně důležitá. Ti, kteří měli tu čest je poznat, nazývali je Strážci, Ochránci, nebo podobnými výrazi. Pomocí starobylé energie vesmíru měli totiž za úkol opravovat trhlny mezi jednotlivými světy. Zalepovali díry vesmíru, které v hranicích času i prostoru vytvořil sám čas. Měli tak obrovskou moc rozhodovat o osudu celých civilizací, mohli poslat do záhuby celé vesmíry, náplní jejich práce však bylo tyto světy zahchraňovat. S velkou mocí však ruku v ruce jde i velká zodpovědnost a nikdo není neomylný, tudíž i tato rasa si nadělala spoustu nepřátel. Většina z nich se jim jen snažila stížit jejich úkol, avšak nedávno se našel jeden, který to s odporem k nim myslel opravdu vážně. A osud mu přál- jenom on totiž věděl, jak nejlépe zprovodit tyto strážce z tohoto světa. On sám k nim totiž patřil, avšak jak to tak bývá, před jejich odchodem stihl zajistit své přežití. Dal ke zdroji vesmírné energie nálož, která svým výbuchem zničila celý jejich svět, on sám celou tuto scenérii však sledoval s úsměvem z jiné dimenze. Nyní už mu zbývá pouze najít a zničit všechny ostatní šťastlivce, kterým se stejně jako jemu podařilo uniknout. Teprve potom by sám ovládl veškerou moc pravěké energie, teprve poté by sám mohl rozhodovat o osudu světů.
Absence oné energi a strážců však zapříčinila, že trhliny mezi dimenzemi začaly vznikat rychleji než předtím- celé vesmíry se nyní ženou do záhuby díky jeho rozhodnutí. My však stále nevíme, co má s energií v plánu."

Dokončila jsem svůj proslov a nervózně se kousla do rtu. Očima jsem těkala po všech zúčastněných, z tváře většiny lidí v místnosti se však nedalo nic vyčíst. V sále nastalo hrobové ticho, já však měla dojem, že má slova se stále nesou vzduchem.
Muselo to znít jako nějaká pohádka, avšak tohle je realita. Svět se zde nedělí na dobré a zlé. A i kdyby tomu tak bylo, zřejmě bych mezi ty dobré nepatřila. Ano, vyhladit celou rasu rozhodně nebyl hrdinský skutek, avšak moji lidé rozhodně nebyli nevinní. Hlavou se mi mihla myšlenka na to, že si to možná i zasloužili. Vždyť jsme jen banda arogantních mizerů, kteří si nevidí dál, než na špičku vlastního nosu.
Pořád jsme snad lepší, než tihle lidé. Svým chováním a vzhledem mi připomínají spíš stádo cvičených opic, udivuje mne, že vůbec umějí číst.
Ach ne, už to dělám zase. Povyšuju se nad ostatní, i když ani já nemohu být na svůj původ pyšná. Navíc oni jsou zdaleka jediní kteří mi mohou pomoci. Mají to však zapotřebí? Vždyť je to jen moje sebestředná válka. Boj, který si určitě vyžádá spoustu obětí. Po chvíli přemítání si však připomenu, že pokud toho parchanta neporazíme, celý vesmír se rozpadne a veškerý život ve všech dimenzím zcela jistě pohasne.
Náhle se ve mě vzedme vlna vzteku adresovaná tomu hnusnému hadovi, ale zároveň s tím se objeví také pochopení. Konečně totiž chápu, jaké je to být skutečným strážcem. Rozhodovat o světech, které jsem ani neměla tu čest poznat- a on, on je odsoudil všechny, bez vyjímky. Zničil můj domov a vše co jsem znala, nemohu to tedy nechat pez odplaty.
Cítím, jak mi z konečků prstů samým rozrušením uniká pár namodralých teček- jsem příliš mladá, abych se naučila plně ovládat své emoce. Stáhnu si rukávy koženého kabátu až úplně k nehtům, aby ona energi zůstala skryta.
Ještě jednou přejedu pohledem po celé místnosti.
"Tak co s tím hodláte dělat?"

Info k projektu X

19. srpna 2015 v 20:58 | Starlightee
Ahojte!
Ohlasy na předchozí článek byly vesměs dobré a i když jsem jich čekala více, na rozjetí nějakého toho projektíku to stačí. Nepotřebujem na to milion lidí, nemusí to být nic velkého- jde o to si užít zábavu, ne?
S povahou samotného projektu to však bude o něco těžší, ani zdaleka jsme se totiž neshodly na jeho obsazení.
Pokusila bych se to shrnout:

Lidské postavy: Dee, Lunar(?)
Vlčí postavy: Já (Starli), Ice Wing
Dračí postavy: Niky
Poníci: Mico

Jelikož já jsem svůj vlčí projekt už vymyslela, tak jej i uskutečním. I když někdo z vás byl proti vlkům, stejně to bude jen něco v podobě příběhu na přihlášení (ještě uvidím, podle toho jak vás můj nápad nadchne). Celkem mě to chytlo a strávila jsem hodně času jeho vymýšlením, bylo by teda škoda jej jen tak zahodit.

Pro všechny tu však bude nápad od Dee. To jest: vytvořit vlastní chat a v něm se domluvit na tom, co hodláme spáchat.
Já už jsem si dovolila začít, takže, odkaz na chat je ZDE.
Heslo k chatu je (doplňte si písmenka) ele**ntsofdisha*****
Můžete kdykoliv přijít a něco přispět, nastavila jsem to tak, aby se po vašem odchodu zpráva nesmazala.
Zároveň by to však potřebovalo alespoň jednu příležitost, kdybychom se tam mohli sejít všichni. Vzhledem k tomu, že v sobotu ráno odjíždím pryč, návrhovala bych pátek večer, nejspíš někdy kolem šesté. Jak jste na tom s časem vy? Vyhovuje vám tento termín?
Zároveň opět prosím o rozšíření článku jakýmkoliv způsobem, je to fakt potřeba. Řekněte o tom kamarádům, matce, tetičce z desátého kolene.. hlavně ať je tam v pátek v šest hodin co nejvíce lidí- jak se říka, víc hlav víc ví. Budu moc ráda když své vlastní názory, nápady a podobné věci napíšete i na svůj blog. Šup, šup, chce to víc aktivity!
A s touto bombou nakonec se s vámi loučím!

~Vaše Starlightee
Drak (Leya) (c) Starlightee
 
 

Reklama